Kompaktowy siłacz Bobcat

Nowa ładowarka teleskopowa - TL43.80HF - o wysokim udźwigu

Ładowarka teleskopowa Bobcat TL43.80HF przeznaczona jest do trudnych zadań, dysponuje udźwigiem 4,3 tony

 

Bobcat wprowadza do sprzedaży nową ładowarkę teleskopową - TL43.80HF, przeznaczoną m.in. do trudnych zadań wymagających wysokiej produktywności w segmencie rynku rolnego.

Nowa maszyna zapewnia duży udźwig, wysokość podnoszenia oraz siłę wyrywająca. Jest dostępna z trzema różnymi pakietami AGRI, które są dedykowane dla rynku rolnego i spełniają różne poziomy oczekiwań związanych z łatwością obsługi i wygodą.

Po wprowadzeniu nowego podnośnika TL43.80HF oferta Bobcat obejmuje piętnaście różnych modeli ładowarek teleskopowych ze sztywną ramą o maksymalnym udźwigu od 2,6 do 4,3 tony oraz maksymalnej wysokości podnoszenia od 6 do 18 metrów.  

Dzięki wysokiemu udźwigowi wynoszącemu 4,3 tony oraz maksymalnej wysokości podnoszenia wynoszącej prawie 8 metrów, kompaktowa ładowarka teleskopowa TL43.80HF zapewnia imponujący pakiet, który łączy ze sobą względnie niewielkie wymiary, zdolność pracy w trudnych warunkach terenu oraz łatwość obsługi dla operatora.

Wysoką stabilność maszyny udało się osiągnąć dzięki spawanej ramie, niskiemu środkowi ciężkości, podwoziu o długim rozstawie osi oraz nowej masywnej przeciwwadze tylnej. To wszystko umożliwiło zminimalizowanie ogólnych wymiarów maszyny, w wyniku czego jej szerokość wynosi jedynie 2,30 m, a długość od tylnej części do przodu wideł – mniej niż 5 m.

Z małym promieniem skrętu wynoszącym jedynie 3,71 m, nowy model jest niezwykle zwrotnym podnośnikiem teleskopowym, co jest szczególnie przydatne podczas pracy w ograniczonych przestrzeniach.

 

Maksymalna wysokość podnoszenia nowej maszyny wynosi 7,5 metra

 

Możliwość pracy w trudnych warunkach terenu modelu TL43.80HF została również zoptymalizowana do zastosowań, takich jak praca i kopanie w dużych stertach materiałów z wykorzystaniem nowych wytrzymałych osi Dana Spicer z mechanizmem różnicowym z automatycznym ograniczeniem poślizgu oraz niezwykłej siły trakcyjnej wynoszącej do 90% masy maszyny. 

Ponadto nowa ładowarka jest wyposażona w standardowe funkcje automatycznego ustawiania, które umożliwiają operatorowi całkowite skupienie się na wykonywanym zadaniu. Funkcje te to m.in. zabezpieczenie przeciwwstrząsowe wysięgnika, hamulec postojowy oraz odwracalny wentylator, który utrzymuje układ chłodzenia (chłodnicę) w czystości w warunkach dużego zapylenia.

Tak jak w przypadku wszystkich ładowarek teleskopowych Bobcat, standardowe wyposażenie nowego modelu obejmuje wiele inteligentnych funkcji wpływających na optymalizację pracy, w tym system ograniczania prędkości, który kontroluje prędkość podnośnika niezależnie od prędkości obrotowej silnika, układ regulacji prędkości wysięgnika oraz tryb ECO, który pozwala oszczędzić do 15% paliwa. 

Jak zapewnia producent, w odróżnieniu od maszyn innych marek dostępnych na rynku, wszystkie podnośniki teleskopowe Bobcat są objęte gwarancją na 3 lata lub 3000 godzin pracy z możliwością jej rozszerzenia na 5 lat lub 5000 godzin pracy. Wszystkie podnośniki teleskopowe Bobcat dla europejskich klientów są projektowane w Europie i produkowane w zakładzie w Pontchateau we Francji. (JM)

 

TL43.80HF – podstawowe dane techniczne

Maksymalny udźwig: 4.300 kg

Maksymalna wysokość podnoszenia: 7.500 mm

Maksymalny zasięg przedni: 4.000 mm

Maksymalna prędkość jazdy: od 20 do 40 km/h 

Silnik: Bobcat D34 97 kW (130 KM) Stage IV/T4f

 

Fot. producentSelected ads