Nowa generacja przyczep objętościowych SILO-SPACE

JOSKIN całkowicie zmodyfikował swoje produkty

Silo-SPACE 2, ma samonośną ramę, która zastąpiła podwójną ramę z poprzedniego modelu

 

Belgijski producent przyczep transportowych i wozów asenizacyjnych  zmodyfikował swoją serię przyczep Silo-SPACE. Nowy model, Silo-SPACE 2, ma samonośną ramę, która zastąpiła podwójną ramę z poprzedniego modelu. Układ jezdny i dyszel są zatem przymocowane bezpośrednio do skrzyni ładunkowej. Poza obniżeniem ramy, taka budowa pozwala zmniejszyć masę i zwiększyć wysokość skrzyni ładunkowej o 200 mm. W konsekwencji możliwy jest przewóz ładunków o większej objętości. 

Dzięki stożkowej budowie skrzyni, nadal jest ona z tyłu szersza o 4 cm.

Całkowicie na nowo zaprojektowano również przednią ściankę przyczepy. Teraz jest ona nachylona pod kątem 22 st. w stosunku do ciągnika (poprzednio  10 st.). W efekcie dostępna jest większa ładowność. Przednia ścianka składa się do wnętrza skrzyni, aby usprawniać wyładunek. Jest ona poza tym o 160 mm niższa od podstawowej skrzyni. Podczas wyładunku, w pewnym momencie, można ją hydraulicznie złożyć do tyłu (do wnętrza skrzyni) i w ten sposób popchnąć zgromadzony materiał do wyładunku.

Obecnie burta przednia jest perforowana i polakierowana, a nie ocynkowana. Poza jednolitym wyglądem, jedna z zalet polega na tym, że reflektory pracy już nie oślepiają operatora.

Wszystkie modele Silo-SPACE 2 będą standardowo wyposażone w zawieszenie hydrauliczne. Hydrauliczne układy jezdne JOSKIN, składające się z dwóch obwodów - po jednym z każdej strony, zapewniają większą stabilność.

Zawieszenie hydrauliczne pozostaje jednak sztywne z uwagi na nieściśliwy olej. W efekcie maszyna nie podskakuje, tak jak jest to możliwe przy zawieszeniu resorowanym lub pneumatycznym. Podkreśla ono również efekt wahadła między pierwszą i drugą osią. Polega to na tym, że przednia oś unosi się o 12,5 cm, a tylna opada. Przy zawieszeniu resorowanym lub pneumatycznym efekt ten występuje później, co wymaga większej mocy.

Dyszel ma zawieszenie resorowane, ale dostępna jest też wersja hydrauliczna. Jest on lekko nachylony i zintegrowany z ramą pod skrzynią. W konsekwencji sprzęg z ciągnikiem jest jeszcze bardziej zwarty, ale zachowuje pełną zwrotność.

Przenośnik podłogowy dzieli się na dwie podłużne części i jest napędzany przez WOM. Ponadto rozładunek odbywa się o 25% szybciej (20 m/min) niż w poprzednim modelu Silo-SPACE. (z)

 

Fot. Joskin

 Selected ads