Opryski zautomatyzowane

Maschio-Gaspardo Tempo Ultra Isotronic

Opryskiwacz Tempo Ultra Isotronic jest dostępny w wariantach o szerokościach roboczych do 30 metrów

Fot. Maschio Gaspardo

 

Firma MASCHIO GASPARDO  zaprezentowała TEMPO ULTRA ISOTRONIC - nowy opryskiwacz zawieszany, o kompaktowych wymiarach, który został opracowany z myślą o maksymalnej funkcjonalności i komforcie pracy operatora. Komunikuje się z ciągnikiem za pomocą złącza ISOBUS. Wyposażony jest w nowoczesne rozwiązania, ułatwiające pracę.

Rama opryskiwacza jest wbudowana w nowy projekt zbiornika, poprawiając ogólną ergonomię i komfort użytkowania. Dostępny jest ze zbiornikami 1.600 i 2.000 litrów. 

Jak podkreśla producent, nowy opryskiwacz jest wszechstronny i wydajny. Dzięki systemowi recyrkulacji „Re.D” jednakowa dawka we wszystkich dyszach jest gwarantowana również w początkowym i końcowym etapie pracy oraz podczas manewrów na końcu pola.

 

Naprężenia zniwelowane

 

Kompaktowa konstrukcja i zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości gwarantują wysoką niezawodność i łatwość użytkowania. Specjalne systemy antywibracyjne, zbudowane z innowacyjnych materiałów, pomagają zmniejszyć naprężenia dynamiczne w elementach konstrukcyjnych, zapewniając wysoką odporność mechaniczną na naprężenia i zużycie.

Zaokrąglona konstrukcja zbiornika polietylenowego pozwala uniknąć zacieków, gwarantuje wytrzymałość i łatwość czyszczenia wnętrza, eliminuje też osadzanie się pozostałości środków ochrony roślin po fazie mycia.

System funkcjonalnego szybkosprzęgu zapewnia bezpieczne połączenie z ciągnikiem. 

Efekt mokrej ściany pozwala na stosowanie różnych rodzajów środków ochrony roślin (płynnych i proszkowych), bez ryzyka skawalenia lub zbytniego pienienia się środków.

 

Stabilność i lekkość: nowa belka ALA 400

 

Niska masa, wysoka wytrzymałość konstrukcyjna i wynikająca z tego niezawodność w czasie pracy belki ALA 400 są gwarantowane przez zastosowanie specjalnej stali o wysokiej wytrzymałości.

Dzięki starannemu projektowi, uwzględniającemu przepisy drogowe, po złożeniu w pozycji transportowej belka jest jedną z najbardziej kompaktowych na rynku, szerokość maszyny wynosi zaledwie 2,40 m.

Maszyna jest dostępna w wariantach o szerokościach roboczych 15,18,21, 24, 27, 28 i 30 metrów.

O jakość zabiegów pielęgnacyjnych dba nowe zawieszenie hydropneumatyczne i system zapobiegający odchyleniu. System pozwala zminimalizować drgania, poprawiając wydajność i niezawodność opryskiwacza. Stabilna praca belki podczas pracy eliminuje błędy w oprysku, będące efektem nierównego podłoża.

  

Centralna obsługa 

 

Nowy WATER PANEL został zaprojektowany tak, aby ułatwić fazę funkcjonalną i operacyjną maszyny oraz skrócić czas pracy. Dostępne są dwa rodzaje paneli: pierwszy ze sterowaniem ręcznym (M-PANEL) w standardzie, drugi ze sterowaniem elektronicznym (E-PANEL), dostępny z opcjonalnym zestawem PROFESSIONAL PACK. Dzięki E-PANEL parametry i cykle funkcjonalno-operacyjne są zarządzane bezpośrednio przez monitor na pokładzie maszyny i/lub automatycznie przez monitor w kabinie, co pozwala na wygodne użytkowanie maszyny. Skraca to czas potrzebny na ustawienie i czyszczenie, a także ryzyko przypadkowego kontaktu z produktem chemicznym.

 

Automatyczne zarządzanie sekcjami i przepływem

 

Dzięki protokołowi komunikacyjnemu ISOBUS, nowy opryskiwacz może działać zgodnie z zasadami rolnictwa precyzyjnego, w celu poprawy wydajności zabiegów, skrócenia czasu pracy i zrównoważonego zarządzania gospodarstwem. Dzięki kontroli poszczególnych sekcji i zoptymalizowanemu zużyciu środka ochrony roślin (zmienna dawka), zabiegi prowadzone są w sposób jednorodny, bez strat i szkód w uprawie. 

Komputer umożliwia automatyczną ponowną kalibrację natężenia przepływu (l/min) w stosunku do pozycji roboczej zgodnie z mapą aplikacyjną. Ta kontrolowana dystrybucja pozwala zoptymalizować ilość ŚOR zgodnie z lokalnymi potrzebami.

Maszyna pozwala na automatyczne zarządzanie sekcjami w przypadku nakładania się z już opryskanym obszarem. Komputer zarządzający za pomocą sygnału GPS rozpoznaje obszar już opryskany i interweniuje, wyłączając lub otwierając właściwe sekcje.

 

Sterowanie ISOBUS z ciągnika lub z opcjonalnego Virtual Terminal

 

Zarządzanie funkcjami odbywa się za pośrednictwem komputera pokładowego maszyny z protokołem ISOBUS. Opryskiwacz można podłączyć bezpośrednio do terminala ISOBUS ciągnika lub alternatywnie do monitora ISOBUS dostarczanego jako wyposażenie dodatkowe, jeśli ciągnik nie jest w nie wyposażony.

TOUCH 800/1200 są komfortowymi terminalami dotykowymi standardu ISOBUS, spełniającymi wszystkie funkcje rolnictwa precyzyjnego.

Standardowo wyposażone są w aplikację ISOBUS-UT (Universal-Terminal) i spełniają normy ISOBUS 11783, co sprawia, że mogą być stosowane do współpracy ze wszystkimi maszynami spełniającymi te normy. Terminal posiada wszystkie niezbędne funkcje obsługowe oraz możliwość rozbudowy poprzez preinstalowane aplikacje tj:

  • TRACK-Leader – nawigacja polowa (wymaga odbiornika DGPS);
  • SECTION-Control – automatyczne sterowanie sekcjami roboczymi poprzez GPS;
  • VARIABLE RATE  Control (VRC) – zmienne dozowanie, mapowanie pól T- RACK-Leader AUTO® – system automatycznego kierowania pojazdem.

 

Automatyczna kontrola belki

 

System automatycznie kontroluje wysokość belki nad łanem, nawet w terenie pagórkowatym lub nierównym. Po ustawieniu żądanej odległości od ziemi lub łanu, jednostka sterująca za mocą sonarów, niezależnie zarządza hydraulicznymi ruchami belki (podnoszenie i pochylanie). (z)

 

System Distance Control automatycznie kontroluje wysokość belki nad łanem

Fot. Maschio Gaspardo



Selected ads