Pokazały się wszystkie czołowe marki maszyn

Piąta edycja Wystawy Maszyn Rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA, która odbyła się w dniach 9-10 lutego na terenie Expo Mazury w Ostródzie, po raz kolejny przyciągnęła tysiące rolników.

Wystawę odwiedziło ponad 42 tys. osób

 

Podsumowanie wystawy Mazurskie AGRO SHOW

 

Dla producentów i dystrybutorów maszyn to doskonała okazja, by jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zaprezentować aktualna ofertę maszyn i urządzeń rolniczych. Tak też było w Ostródzie, gdzie producenci oraz regionalni dystrybutorzy zaprezentowali wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn. Nie zabrakło także producentów nawozów, pasz, budynków inwentarskich, środków ochrony roślin i innych firm z szeroko pojętej branży rolniczej.

 

Powierzchnia ekspozycyjna wzrosła

 

W sumie zaprezentowało się 236 firm. Dzięki możliwości zagospodarowania pod stoiska hali nr 4 tegoroczna powierzchnia ekspozycji wyniosła niemal 20 tys. m2, co stanowi prawie 12 % więcej niż rok wcześniej.

- Dla nas, jako organizatora, Mazurskie AGRO SHOW jest rozpoczęciem sezonu, bo jest to pierwsza wystawa jaką organizujemy w roku. Myślę, że spokojnie możemy powiedzieć, że jest to także rozpoczęcie sezonu dla tysięcy rolników, którzy przyjeżdżają na tę imprezę. Z roku na rok widzimy jak wystawa się rozwija. Cieszymy się, że jest tak dobrze przyjmowana przez przedsiębiorców z regionu i rolników z tej części kraju. W tym roku mieliśmy znaczenie więcej zgłoszeń na wystawę niż jest powierzchni do zagospodarowania. Mam nadzieję, że ci którym udało się zaprezentować w Ostródzie są usatysfakcjonowani i że będzie to również dla nich dobry początek sezonu. Wystawę odwiedziło bowiem 42 120 osób  - mówi Michał Spaczyński wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

 

Z udziałem ministra

 

Pierwszego dnia wystawy imprezę odwiedził, Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Na konferencji prasowej mówił między innymi o planach powołania giełdy towarowej. 

Michał Spaczyński wiceprezes PIGMiUR zaprasza już na kolejne wydarzenia: Zielone AGRO SHOW w Ułężu (w woj. lubelskim) 25-26 maja i AGRO SHOW w Bednarach, które w tym roku odbywać się będzie w dniach 19-22 września.

W targach uczestniczyło też nasze wydawnictwo. Wystawcy i goście mogli zapoznać się z aktualnym wydaniem naszego magazynu Best-Agri.com.

Aktualności dotyczące Mazurskiego AGRO SHOW i innych wydarzeń organizowanych przez PIGMIUR można znaleźć na stronach: www.agroshow.pl i www.pigmiur.pl.

 

Kolejne wystawy przed nami

 

Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To jedyna organizacja zrzeszająca firmy z branży maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce. Jej głównym zadaniem jest dbanie o interesy branży w tym o jej promocję, co realizuje m.in. przez organizację wystaw rolniczych. Prócz Mazurskiego AGRO SHOW, Izba organizuje Zielone AGRO SHOW, które odbędzie się 25-26 maja w Ułężu (woj. lubelskie) i najbardziej znane AGRO SHOW w Bednarach, które w tym roku odbędzie się w dniach 19-22 września. Izba prowadzi także inne działania na rzecz rozwoju branży, takie jak m.in.: konkursy branżowe, szkolenia, spotkania branżowe, debaty tematyczne, współpracuje ze szkołami rolniczymi, monitoruje i sporządza raporty dotyczące rynku maszyn i urządzeń rolniczych. O interesy zrzeszonych podmiotów dba również uczestnicząc w pracach legislacyjnych nad powstającymi aktami prawnymi, które dotyczą branży.  (z)

 

 

Źródło: PIGM iURSelected ads