System HUD dla ciągników

Valtra wprowadza zmodernizowany wyświetlacz SmartGlass

Urządzenie HUD SmartGlass jest umieszczane na środku przedniej szyby ciągnika i wykorzystuje technologię przezroczystego wyświetlacza laminowanego pomiędzy dwoma powierzchniami szklanymi

Fot. Valtra

 

Valtra zaprezentowała końcowy projekt systemu HUD SmartGlass. Urządzenie jest umieszczane na środku przedniej szyby ciągnika i wykorzystuje technologię przezroczystego wyświetlacza laminowanego pomiędzy dwoma powierzchniami szklanymi. Dzięki temu rozwiązanie to jest bardzo wytrzymałe i przystosowane do obsługi w wymagających warunkach, w których pracują maszyny rolnicze.

Firma Valtra po raz pierwszy zaprezentowała rozwiązanie SmartGlass na targach Agritechnica 2017.

–  Po przedstawieniu koncepcji rozwiązania przeszliśmy do fazy szerokiego zakresu prób. Informacje uzyskane od klientów potwierdziły doskonałość koncepcji, lecz sam układ HUD wymagał poprawek – powiedział Sam Hardy, Product Manager. – Dlatego wstrzymaliśmy wprowadzenie rozwiązania na rynek i przeprojektowaliśmy elementy wyświetlacza, aby obejmował on większą przestrzeń i zapewniał lepszą widoczność, nawet w warunkach bardzo jasnego oświetlenia.

SmartGlass wyświetla ważne informacje na temat ciągnika, a jego operator nie musi odrywać wzroku od obecnie wykonywanej pracy. System   obsługuje montowany fabr ładowacz Valtra, wyświetlając różne otrzymywane od niego informacje, tzn. kąt przechylenia czy masę ładunku lub podstawowe informacje na temat ciągnika, np. na temat przekładni, obrotów silnika lub prędkości jazdy. Operator wybiera informacje wyświetlane na HUD za pomocą 9-calowego terminalu dotykowego SmartTouch.

System Valtra SmartGlass to opcja dostępna poprzez Unlimited Studio.  Valtra udostępniła wybranym klientom pilotażowe egzemplarzy tego rozwiązania. Produkcja seryjna planowana jest na 2020 rok. (z)

 Selected ads