Coraz bardziej zautomatyzowana obsługa zwierząt

W wyposażeniu obór i chlewni coraz częściej będą się pojawiały roboty

Zastosowanie mikserów stacjonarnych Alima-Bis jest jeszcze szersze niż klasycznych wozów paszowych, ciąganych

Fot. ALIMA-BIS

 

W ofercie producentów urządzeń do obór i chlewni pojawia się coraz więcej systemów zautomatyzowanych lub w znacznym stopniu ułatwiających obsługę.

Przykładem może być autonomiczny system podgarniania paszy EM Lizard, oferowany przez EUROMILK.

– Uważamy, że robotyzacja dopiero wkracza na rynek polski i jest niesamowicie duży potencjał rynku na tego typu rozwiązania – mówi Łukasz Grecki, dyrektor handlowy EUROMILK. – Automatyzacja pewnych czynności z punktu widzenia hodowcy będzie nieodłącznym elementem rozwoju. Dzięki naszemu rozwiązaniu uwalniamy swój czas, który możemy przeznaczyć na inne czynności. Dodatkowo nie zastanawiamy się nad tym czy nasz  pracownik wykonał pracę rzetelnie lub będąc poza gospodarstwem mamy świadomość, że cały proces żywienia przebiega płynnie i bez komplikacji a efekty na pewno będą widoczne w parametrach mleka oraz jego ilości na koniec miesiąca rozliczeniowego. Reasumując EM LIZARD to inwestycja, która w krótkim okresie zwraca się z nawiązką.  

Przedstawiciele EUROMILK pokładają duże nadzieje w rozwoju automatyzacji.

– Dlatego też nieustannie inwestujemy w nowe technologie oraz ten dział naszej firmy – dodaje Łukasz Grecki. – Mamy wieloletnie doświadczenie w kierunku automatyzacji ,produkty przez nas oferowane są ewolucją dotychczasowych rozwiązań. Widzimy duże zainteresowanie automatyzacją w szerokim znaczeniu tego słowa, dlatego pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, jednak na ten moment nie chciałbym zdradzać więcej szczegółów.

Małgorzata Paczkowska, prezes przedsiębiorstwa Farm-MPartner, którego oferta jest kierowana do profesjonalnych farm mlecznych, zwraca uwagę na zauważalny trend w zainteresowaniach rolników, jakim jest możliwość automatyzacji i robotyzacji prac w gospodarstwie przy hodowli bydła mlecznego. 

Według M. Paczkowskiej rolnicy oczekują, że urządzenia powinny w możliwie szerokim zakresie zastąpić człowieka. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom firma oferuje m.in. roboty udojowe M2erlin FullwoodJoz, roboty do sprzątania w oborze Barn-e FullwoodJoz, robott do podgarniania paszy Moov FullwoodJoz, czy wozy samojezdne – Liberty, Premium, Turbomix , RMHLachsih.

Urządzenia powinny zapewniać jak najprostszy sposób dostępu do danych, przez nie generowanych  (aplikacje mobilne, także screen, piloty, digitalne ekrany itp.). Powinny także w sposób automatyczny kompletować dane o zwierzętach, żywieniu, chorobach a następnie w łatwy i czytelny  sposób dostarczać zrozumiałe raporty, podsumowania, zestawienia. Przykładem mogą być systemy zarządzania stadem Afimilk Israel: system wykrywania rui Afimilk, zdalny dostęp poprzez dane w tzw. chmurach, możliwość współpracy z żywieniowcami, dzięki oprogramowaniu M2erlin, łatwe przenoszenie dawek i receptur między stacjami roboczymi  (nośniki danych). Jak zapewnia  Małgorzata Paczkowska, cały asortyment urządzeń spełnia najwyższe oczekiwania w w/w kryteriach.

Zautomatyzowane urządzenia oferują także inni producenci.

 

EDER Feedstar – automatyczny system karmienia

 

Feedstar, oferowany przez firmę Agro-Tech Junoszyn, to ekonomiczny, elastyczny system automatycznego karmienia.

Składa się z czterech komponentów: mieszalnika paszy, wciągarki, urządzenia do przewijania wstecznego i taśmy paszowej.

Taśma automatycznie doprowadza paszę do zwierząt – dowolną liczbę dawek, w dzień i w nocy. Według producenta, ten wytrzymały system można dostosować do praktycznie każdej sytuacji w oborze. Feedstar jest systemem zajmującym szczególnie mało miejsca. Można go dopasować do indywidualnego układu budynku. Dostępny jest w wersji jedno- lub dwurzędowej.

Feedstar to inteligentne rozwiązanie przy budowie obory. Dzięki wyeliminowaniu stołu paszowego oszczędza się dużo miejsca przy budowie nowych lub przebudowie istniejących boksów. Miejsce do manewrowania ciągnikami nie jest już potrzebne. Wyeliminowanie jeżdżących ciągników chroni stado przed kurzem i spalinami, ale oszczędność miejsca to także oszczędność i optymalizacja kosztów.

Feedstar to także oszczędność nakładu pracy. Poza automatycznym dawkowaniem paszy w ciągu dnia, czyszczenie stołu paszowego z resztek nie jest już konieczne. Jest to wyróżniająca zaleta w porównaniu z innymi systemami żywienia. Jak zwraca uwagę producent, jest to jedyny systemem żywienia na świecie, który można wyposażyć w klapę do paszy resztkowej usuwającej pozostałości paszy z taśmy. Dzięki temu rozwiązaniu warunki higieniczne w oborze ulegają znacznej poprawie.

Zalety systemu Feedstar sięgaj dalej. Nadaje się do skoordynowanego żywienia. Pozwala na indywidulane racjonowanie dla kilku grup jednocześnie - grup produkcyjnych, krów zasuszonych i krów matek. Taśma paszowa przenosi wymieszane porcje do poszczególnych grup. To zapewnia spokój i sprzyja zdrowiu zwierząt. Zwierzęta karmione są automatycznie. Czas karmienia można ustawić dowolnie - w zależności od potrzeb. Zwierzęta mają dostęp do pokarmu w każdej chwili na całej szerokości Feedstara. Dzięki dobrze zaprojektowanemu rozwiązaniu, porcje zawsze pozostają na taśmie i w zasięgu zwierząt. Często dostarczana pasza, kilka razy dziennie, zachęca krowy do pobierania pokarmu, co z kolei skutkuje zachowaniem optymalnego poziomu pH w żwaczu oraz sięgając dalej, wyższą wydajnością mleczną. Ze względu na optymalną dostępność paszy, nawet niższe zwierzęta mogą spokojnie jeść. Tworzy to ogólnie bardziej swobodny klimat w stadzie.

Feedstar pozwala na różne poziomy automatyzacji. W zależności od wymagań użytkownika możliwe jest następujące wyposażenie: 

● Feedstar Basic ze stałą prędkością obrotową 

● Feedstar Vario z bezstopniową regulacją prędkości obrotowej 

● Feedstar Pro ze sprzężeniem z wozem paszowym i pełną automatyzacją paszy

Każde sterowanie ręczne może być również uzupełnione o pakiet zdalnego sterowania radiowego. Dzięki temu taśmę można wygodnie włączać i wyłączać z fotela w ciągniku.

Elastyczność systemu Feedstar powoduje, że producent może polecać go do różnych zastosowań, od małych systemów dla owiec i kóz po duże systemy dla kilkuset krów.

 

Feedstar, oferowany przez firmę Agro-Tech Junoszyn, to ekonomiczny, elastyczny system automatycznego karmienia

Fot. Producent

 

Miksery stacjonarne i paszowozy Alima-Bis

 

ALIMA-BIS to uznany od lat producent wozów paszowych. Naturalnym rozwinięciem tego asortymentu maszyn są miksery stacjonarne, które powstały na bazie mobilnych, sprawdzonych już konstrukcji.

ALIMA może się pochwalić wieloma instalacjami zarówno na polskim, jak i zagranicznych rynkach. Wyprodukowane w Środzie Wielkopolskiej maszyny mogą być wyposażone w jeden, dwa lub trzy ślimaki. Pojemność mikserów wynosi od 8 m3 do 50 m3. Oprócz standardowej budowy, czyli kosza, ślimaków z nożami, kontranoży, rury antywysypowej, platformy inspekcyjnej, silników i przekładni, miksery mogą posiadać dodatkowe wyposażenie, takie jak pokrywa, magnesy, transporter. Zastosowanie mikserów stacjonarnych jest jeszcze szersze niż klasycznych wozów paszowych, ciąganych. Miksery stacjonarne bowiem z powodzeniem sprawdzają się w gospodarstwach hodowlanych, biogazowniach i wszelakiego rodzaju mieszalniach produktów sypkich, stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Miksery stacjonarne mogą, podobnie jak wozy paszowe, posiadać kosze i ślimaki zbudowane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo dostępne są w systemie ATEX, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości zastosowania tych maszyn.

Przeważająca część produkowanych przez Alima-Bis napędzanych elektrycznie mikserów stacjonarnych jest eksportowana - głównie na rynek brytyjski i do krajów skandynawskich. Są to przede wszystkim duże, dwu- i trzyślimakowe miksery o pojemności 30-50 m3.

ALIMA-BIS w swojej ofercie posiada oczywiście wozy paszowe, w tym wielkogabarytowe wozy trzyślimakowe. Jak informują przedstawiciele firmy, maszyny te od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, szczególnie wśród właścicieli dużych gospodarstw z Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji.

Podczas ostatniego AGRO SHOW w Bednarach, na stoisku ALIMA-BIS zwiedzający mieli okazję obejrzeć między innymi trzyślimakowy wóz paszowy ALIMAMIX EVOLUTION o pojemności 40 m3 (EVO 40). 

EVO 40 wyposażony jest w dwie osie skrętne, ułatwiające przejazdy i manewry w budynkach gospodarskich, a także w transporter poprzeczny 2.350 mm. Każdy z trzech ślimaków wykonany jest z 20 mm stali s355, zakończonej 18 mm prętem wzmacniającym ze stali nierdzewnej 316. Na zderzaku znajdują się światła LED. Paszowóz jednorazowo może przygotować i zadać aż 40 m3 homogennego TMR’u.  

– Wielkogabarytowe i objętościowe wozy paszowe to produkt, który wyróżnia nas wśród konkurencji i sprawia, że wozy paszowe naszej produkcji są pożądane przez największych hodowców z Europy i ze świata – zapewnia Dawid Chudaś, dyrektor Działu Maszyn Rolniczych w A-Lima-Bis.

Największym wozem paszowym EVOLUTION, wyprodukowanym dotychczas przez ALIMA-BIS, jest maszyna o pojemności 46 m3, wyposażona w trzy ślimaki, trzy osie oraz cztery wysypy. EVOLUTION 46 jest jednym z największych mobilnych paszowozów w  całej Europie. 

To, co wyróżnia firmę ALIMA-BIS jako producenta maszyn rolniczych to indywidualne podejście do każdego zamówienia oraz niestandardowe rozwiązania. Przykładowo w jednej z niedawnych realizacji – trzyślimakowym wozie o pojemności 32 m2 –  zastosowano transporter z systemem łańcuchowym. Większość maszyn producent wyposaża w niezawodne i uniwersalne przenośniki z gumowymi taśmami wyładunkowymi, jednak w tym przypadku uzasadnione było inne rozwiązanie.

Wozy paszowe ALIMAMIX EVOLUTION precyzyjnie tną i mieszają paszę dla bydła, zadając jednorodną porcję na całej długości stołu. Potwierdziły to badania przeprowadzone w na początku roku przez niezależną jednostkę badawczą.

Poddano analizie strukturę fizyczną dawek pokarmowych przygotowywaną dla trzech różnych grup technologicznych - high, overflow i medium, w paszowozach marki ALIMAMIX EVOLUTION. 

Zbilansowane dawki TMRu zostały pocięte i wymieszane w jednoślimakowym wozie paszowym, a następnie zadane na stół paszowy. Zebrano dawki na pięciu różnych długościach (po dwie próby badawcze na każdej długości) i poddano je analizie pod kątem homogenności struktury fizycznej. 

Jak zapewnił Dawid Chudaś, wyniki badań potwierdziły, że wóz paszowy ALIMAMIX EVOLUTION umożliwia przygotowanie homogennych dawek pokarmowych dla bydła. Wpływa to na wzrost efektywności, produkcyjności i zdrowotności zwierząt.

W ofercie A-Lima-Bis znajdują się także inne maszyny własnej produkcji, takie jak jedno- i dwuślimakowe wozy paszowe dedykowane mniejszym hodowlom.

 

Dawid Chudaś (A-Lima-Bis): – Wozy paszowe naszej produkcji są pożądane przez największych hodowców z Europy i ze świata 

Fot. A-Lima-Bis

 

Wóz paszowy ALIMAMIX EVOLUTION umożliwia przygotowanie homogennych dawek pokarmowych dla bydła

Fot. A-Lima-Bis

 

EUROMILK:  EM Lizard - autonomiczny system podgarniania paszy

 

EM Lizard to autonomiczny system podgarniania paszy. Wyróżnia go wśród innych urządzeń na rynku opatentowany ślimak mieszający PUSH-up - składa się z 20 wymiennych modułów z kompozytu, wyposażony został  także w system magnesów neodymowych do wyłapywania drobnych metali z TMR-u.

Napęd odbywa się poprzez bezobsługowe silniki bezszczotkowe BLDC oraz przekładnie planetarne co gwarantuje jego bezobsługową pracę. 

Trasę ruchu wyznacza sprawdzony system oparty na pętli indukcyjnej, dzięki czemu nie ma ryzyka jej zgubienia.

EM Lizard może zostać wyposażony w dozownik do pasz treściwych o pojemności 130 litrów, z możliwością podziału na dwa typy pasz treściwych oraz zbiornik na dodatki płynne. 

Programowanie urządzenia odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej. Urządzenie o szerokości 1,20 m dysponuje zakresem roboczym od 0,6 m do 2,0 m.

– EM LIZARD jest produktem skierowanym do użytkowników oczekujących szybkiego zwrotu inwestycji oraz chcących ograniczyć ilość pracy własnej lub pracowników w codziennych obowiązkach – mówi Łukasz Grecki, dyrektor handlowy EUROMILK. – Produkt kierujemy do każdego hodowcy, nie ma barier wielkości stada, kluczowe są natomiast parametry budynku umożliwiające instalację.  Od dawna słyszymy głosy mówiące o braku rąk do pracy i czasu do wykonywania powtarzalnych czynności ,które przynoszą policzalny zysk. Udowodniono naukowo, że pasza zalegająca na stole paszowym, która zostaje podrzucona, jest traktowana przez krowy jako pasza świeża prosto z wozu paszowego. Przesunięcie paszy w kierunku zwierząt dzięki ślimakowi PUSH-up daje pożądany efekt w postaci napowietrzenia dawki i przesunięcia jej w kierunku zwierząt, a dodatkowy dozownik pasz treściwych jeszcze bardziej zanęca do poboru paszy i wymusza większy ruch zwierząt w obiektach wolnostanowiskowych. Dodatkowo ograniczamy segregację TMR-u, co jest kluczowe w profilaktyce kwasicy żwacza, Zwierzęta nie wybierają bardziej ,,smakowitych” cząstek, przez co mają w każdym kęsie zapewnioną jednakową dawkę składników pokarmowych. Kluczowe jest także zwiększenie poboru dawki oraz brak nagrzewania się pasz w okresie letnim. Jak widać urządzenie EM LIZARD zapewnia szereg korzyści, które każdy hodowca z pewnością doceni. 

Producent ma zakontraktowane montaże pojedynczych sztuk tego systemu w gospodarstwach posiadających około 30-60 sztuk. 

– Po premierze urządzenia na Tragach Euro Tier w Niemczech prowadzimy intensywne rozmowy o sprzedaży hurtowej urządzeń na rynkach całego świata, widzimy, że potencjał produktu jest ogromy – dodaje Łukasz Grecki. – W Polsce natomiast trwają rozmowy o dotyczące montażu instalacji w gospodarstwie posiadającym siedem obiektów inwentarskich więc mówimy tu o jednej instalacji z kilkoma robotami. 

Zapytaliśmy przedstawiciela EUROMILK jakich porad eksploatacyjnych może udzielić użytkownikom  najnowszego sprzętu?

– Przede wszystkim najważniejsza jest świadomość użytkownika – odpowiada dyrektor handlowy EUROMILK. –  Należy na bieżąco kontrolować stan poszczególnych podzespołów i działanie całego systemu. Naszym celem jest maksymalne odciążenie użytkownika od spraw serwisowych, dlatego urządzenie posiada moduł wewnętrzny GSM, który umożliwia nam monitorowanie ciągłe pracy urządzenia niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie ono pracuje.  Możemy także korygować parametry i przeprowadzać zdalne aktualizacje bez wyjazdów serwisowych co jest bardzo komfortowe dla każdej strony.

 

Łukasz Grecki (EUROMILK): – EM LIZARD jest produktem skierowanym do użytkowników oczekujących szybkiego zwrotu inwestycji oraz chcących ograniczyć ilość pracy własnej lub pracowników w codziennych obowiązkach 

Fot. EUROMILK

 

EUROMILK: EM Lizard to autonomiczny system podgarniania paszy, z opatentowanym ślimakiem mieszającym PUSH-up

Fot. EUROMILK

 

Farm-MPartner: samojezdne wozy paszowe i zautomatyzowany udój

 

Farm-MPartner oferuje m.in. Liberty - wóz samojezdny RMH wersja ECO z pojedynczym ślimakiem. Dostępne pojemności: 11 m3, 12 m3 lub 13 m3. Liberty jest zwrotnym, samoładującym się wozem samojezdnym, a dzięki skrętnej osi tylnej i kompaktowym wymiarom wpisuje się w potrzeby indywidualnego profesjonalnego gospodarstwa. Wysokiej jakości TMR przygotowany przez wóz Liberty zapewnia wysoką jakość (odpowiednie pocięcie i wymieszanie) i zmniejsza straty paszy (smakowitość, lepsze pobieranie paszy, brak strat załadunku). Liberty jest energooszczędną maszyną, która zużywa mniej niż 0,9 l ON na 1 tonę TMR. Jest wysoce niezawodną maszyną z szeregiem funkcji, które zmniejszają zużycie silnika, pomp hydraulicznych i zwiększają żywotność podzespołów. Odpowiednio zaprojektowany układ sensoryczny systemów hydraulicznych zapewnia jego pracę tylko wtedy, gdy jest to wymagane. Silnik Diesla pracuje na optymalnych obrotach wynoszących 1.700 obr./min. Główne komponenty maszyny są produkowane przez renomowane firmy - Deutz, Sauer Danfoss i Bosch Rexroth.

Samojezdny wóz paszowy RMH Turbomix 4WD&4WS Heavy Duty TurboMix to największy samobieżny wóz paszowy o dużej wydajności dla centrów paszowych i kontrahentów wykonujących usługi. Dostępne są pojemności z podwójnym ślimakiem: od 24 m3 do 30 m3. TurboMix to energooszczędna i wysoce niezawodna maszyna z szeregiem funkcji, które zmniejszają zużycie silnika, pomp i wydłużają żywotność elementów maszyny. Automatyczna skrzynia biegów zapewnia bardziej wydajną jazdę w terenie i na drodze. Układy hydrauliczne wykrywające obciążenie umożliwiają przepływ oleju tylko wtedy, gdy jest to wymagane. Silnik Diesla pracuje na optymalnych obrotach 1.700 obr./min (mniej niż inne - na poziomie 2.200 obr./min). Główne komponenty konstrukcyjne TurboMix zostały zaprojektowane, opracowane i sprawdzone przy użyciu najnowszej technologii analizy elementów końcowych. Główne komponenty maszyny są wytwarzane przez znanych producentów - silnik Deutz lub Volvo, układ hydrauliczny Sauer Danfoss, osie oraz układy hamulcowe Carraro. TurboMix to przyjazna dla użytkownika maszyna, dostosowana do człowieka, gwarantująca maksymalizację wydajności operatora i łatwy serwis techniczny.

Oferowany przez Farm-MPartner - M2erlin - to zaawansowany robot firmy Fullwood Packo do zautomatyzowanego udoju, zaprojektowany z myślą o komforcie krów i wyższej wydajności mleka. Dzięki niesamowicie cichemu ramieniu elektrycznemu, kranowi dotykowemu  HMI i unikatowemu, zintegrowanemu z systemem K-Flow ruchowi krów M2erlin gwarantuje cichy, spokojny udój, wygodne wejście oraz szybkie wyjście z boksu. Robot zapewnia lepszy dostęp do informacji i wgląd w procesy udoju dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu i aplikacji mobilnej.  Niezależnie od wielkości gospodarstwa, M2erlin zapewnia spójne wyniki i pełną elastyczność działania Zaprojektowany z myślą o komforcie krów, Merlin charakteryzuje się solidną konstrukcją i długą żywotnością, gwarantuje przeglądy techniczne na akceptowalnym poziomie z jak najmniejszą liczbą przerw. Ciche i relaksujące otoczenie stworzone przez M2erlina sprawia, że dojenie jest przyjemniejsze dla krów i bardziej opłacalne dla gospodarstwa.

 

Jedna z ciekawych inwestycji, zrealizowana przez Farm-MPartner: zamontowana i uruchomiona w ubiegłym roku, największa w Polsce karuzela do dojenia kóz, na 100 stanowisk

Farm-MPartner

 

POLnet: automaty do żywienia świnek dużych i małych 

 

Firma POLnet specjalizuje się m.in. w produkcji wyposażenia chlewni. 

Jednym z najnowszych jej produktów jest automat SF do żywienia na mokro i sucho, w wersji Win to finsh - jeden automat przeznaczony do żywienia tuczników i warchlaków. Specjalne wyjmowane wkładki pozwalają na opuszczanie półki karmienia dla małych zwierząt.

Urządzenie jest wykonane ze stali nierdzewnej, jako stabilna, skręcana konstrukcja, z regulowaną półka z paszą, zapewniającą dostęp do suchej karmy.

Smoczki ze stali nierdzewnej umieszczono pod półką. Urządzenie zapewnia precyzyjny i ciągły dostęp do paszy - regulacja przepływu. Krawędzie w korycie pozwalają na zmniejszenie strat paszy. Pionowe podzielniki między miejscami do karmienia oznaczają mniej stresu dla zwierząt.

 

Automat POLnet SF do żywienia na mokro i sucho, w wersji Win to finsh przeznaczony jest do żywienia tuczników i warchlaków

Fot. POLnet

 

Automat SWING umożliwiający tzw. żywienie ad libitum - rodzaj żywienia polegający na umożliwieniu zwierzętom zjadania dowolnej ilości paszy, przy jej stałym, niczym nieograniczonym dostępie - przeznaczony jest do żywienia macior w kojcach porodowych. Głównie eksportowany jest do Niemiec, gdzie cieszy się ogromną popularnością 

Pasza dostępna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Urządzenie pozwala zredukować straty paszy, zapewnia małe, świeże porcje, łatwe dozowanie (aktywacja osypywania). Dostosowane jest do różnych rodzajów paszy i, według producenta, ma prostą i solidną konstrukcję.

 

Automat POLnet SWING umożliwia żywienie ad libitum macior w kojcach porodowych

Fot. POLnet

 

Z kolei automat MF to bestseller firmy POLnet, produkowany w wersji dla tuczników  oraz dla warchlaków. Według producenta, wyróżnia go stosunek jakości do ceny. Zastosowano w nim połączenie dwóch bardzo trwałych materiałów, płyty PE i stali kwasoodpornej.  Front wykonany jest ze stali nierdzewnej serii 400,  główny korpus z płyty PE, a koryto ze stali kwasoodpornej serii 304. Zastosowano precyzyjny, wielostopniowy mechanizm regulacji. Poszerzona przednia krawędź koryta, wykonana ze stali nierdzewnej, zapobiega nadmiernemu wysypywaniu paszy. Metalowy pręt oddziela stanowiska żywieniowe. Metalowa ramka zaciśnięta na płycie koryta eliminuje zakamarki, gdzie może zalegać pasza. W automatach warchlakowych, dodatkowa dolna blokada na ramce koryta zapobiegająca utknięciu małych zwierząt.

 

Automat MF to bestseller firmy POLnet, produkowany w wersji dla tuczników  oraz dla warchlaków

Fot. POLnet

 

– POLnet jest firmą rodzinną z ponad 34 letnim doświadczeniem na rynku, nasze produkty są eksportowane na cały świat – informuje Alicja Przybylska, marketing manager. – Jesteśmy obecnie liderem na rynku producentów wyposażenia budynków inwentarskich. Specjalizujemy się również w dostarczeniu rozwiązań w zakresie magazynowania zbóż i innych materiałów sypkich. Dostarczamy kompletne technologie przyjęcia, czyszczenia, suszenia, magazynowania i ekspedycji surowców.

Firma Polnet projektuje, ulepsza i produkuje swoje wszystkie produkty w Polsce. Do swojej produkcji używamy najwyższej jakości surowców, w tym surowców przyjaznych środowisku pozyskanych z recyklingu.

Firma sprzedaje swoje produkty na rynku krajowym i na eksport. Jej sieć sprzedaży obejmuje wszystkie kraje UE, a także m.in. RPA, Argentynę, Meksyk, Kanadę, Arabię Saudyjską, Nową Zelandię, Wietnam, Kolumbię, Tajwan i Irak.  

Samych automatów SWING w zeszłym roku sprzedano na eksport ponad 20.000 sztuk. (z)



Annonces sélectionnées