Jesienny Agrotech: ponad 20 tys. gości

Przedpremierowe pokazy ciągników, przyczep i bron

Tegoroczna wystawa zgromadziła 250 wystawców

Fot. organizatorzy Agrotech

 

Choć jesienny termin Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej nie jest typowy, to w kieleckim ośrodku wystawienniczym nie zabrakło liderów branży maszyn rolniczych, a zwiedzający mieli okazję zapoznać się z przedpremierowymi pokazami ciągników, przyczep i bron. Między 8 a 10 października Targi Kielce odwiedziło ponad 20 tysięcy gości.

– Tegoroczne Targi Agrotech, choć mniejsze, to wciąż stanowią dobrą, a przede wszystkim pełną ofertę dla rolników – podkreślił Andrzej Mochoń, prezes zarządu Tragów Kielce. 

W halach kieleckiego ośrodka nie zabrakło czołowych przedstawicieli producentów ciągników i kombajnów, ale także firm zajmujących się wytwarzaniem nasion, pasz i środków ochrony roślin. Do grona 250 wystawców tegorocznej edycji dołączyli twórcy aplikacji pomagających rolnikom na precyzyjne dozowanie nawozów czy wzmacniających pracę silników maszyn.

 

Otwarcie z nagrodami

 

Tegoroczna edycja targów Agrotech była nietypowa, więc nietypowe było także otwarcie wystawy, podczas którego przyznano wyróżnienia i nagrody. W ceremonii udział wzięli, m.in. Szymon Giżyński  – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Adam Derza - Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach, poseł Czesław Siekierski, senator Krzysztof Słoń  oraz Marek Szary – zastępca dyrektora ds. ekonomicznych i rozwoju Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. 

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandra Hadzik wręczyła Znak Bezpieczeństwa KRUS, przyznawany maszynom i urządzeniom o wysokim poziomie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Nagrodę otrzymał Janusz Gruszczewski - właściciel Zakładu Metalowego Agromasz z Mrągowa, producent ładowaczy czołowych.

Podczas ceremonii wręczono także Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza. Otrzymała go Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  za pracę na rzecz wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich.

 

Pierwsze takie dyskusje od hodowli drobiu

 

Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gościło prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Tematy, które podjęli prelegenci dotyczyły zrównoważonego rozwój łańcucha produkcji drobiu, zarządzania i dobrostanu u stad rodzicielskich brojlerów czy hodowli w duchu rolnictwa 4.0.

Wydarzenie składało się z trzech bloków tematycznych:  ekonomia produkcji, dobrostan i żywienie. W hybrydowym wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób.

Wśród prelegentów znaleźli się czołowi przedstawiciele organizacji rolniczych i hodowlanych z Polski i krajów Unii Europejskiej. W gronie ekspertów znaleźli się między innymi Brigitte Misonne, kierownik działu produktów zwierzęcych w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów, Jørgen Nyberg Larsen, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów i sprzedawców Jaj,  DVM, PhD Eran Raizman, starszy specjalista ds. zdrowia zwierząt i produkcji, Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa.

 

Spotkania mniej i bardziej formalne

 

Tegoroczny Agrotech obfitował w wiele spotkań: tych mniej i bardziej formalnych. Goście mieli okazję porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz Weroniką i Marleną, czyli GR Załogą. Youtuberzy podzielili się z fanami historią pierwszych filmów, opowieściami o ulubionych maszynach, ale także wskazówkami dotyczącymi prowadzenia konta w mediach społecznościowych.

Podczas spotkań brokerskich zorganizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, przedstawiciele wystawców mogli porozmawiać między sobą. W czasie 30 minutowych rozmów face-2-face firmy prezentowały swoją ofertę i portfolio. (z)

 



Annonces sélectionnées