Medale Targów AGROTECH rozdane

Po raz pierwszy gala w formule online

W niecodziennej formule, bo po raz pierwszy online odbyła się gala wręczenia wyróżnień, Złotych Medali i Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 26. konkursu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.

 

Wyróżnienia w kategorii MASZYNY ROLNICZE:

 

- Za zastosowanie systemu AFS Visio Pro umożliwiającego sterowanie wszystkimi elementami rolnictwa precyzyjnego, ustawieniami ciągnika i komunikacją - ciągnik CASE IH Magnum AFS Connect produkowany przez CNH INDUSTRIAL AMERICA zgłoszony przez CASE IH POLSKA z Płocka.

 

- Za rozwiązania konstrukcyjne zwiększające bezpieczeństwo pracy i pozwalające na uzyskanie podwyższonego stopnia zgniotu - prasa wielkogabarytowa New Holland Big Baler 1290 High Density produkowana przez New Holland Agriculture, CNH Industrial Belgia zgłoszona przez New Holland Agriculture Polska , CNH Industrial Polska z Płocka.

 

- Za nowe rozwiązania konstrukcyjne poprawiające wydajność i ergonomię pracy operatora - ciągnik FENDT 942 produkowany przez AGCO Niemcy zgłoszony przez AGCO Polska z Paczkowa.

 

- Za rozwiązania konstrukcyjne zwiększające precyzję i wydajność pracy - pług obracalny zawieszany IBIS VARIO S 5 z systemem automatycznej optymalizacji szerokości roboczej GeoPloughX, opartym o sygnał nawigacji satelitarnej, produkowany przez UNIĘ z Grudziądza.

 

Złote Medale w kategorii MASZYNY ROLNICZE:

 

- Za opracowanie koncepcji nowoczesnego, wydajnego, funkcjonalnego i proekologicznego ciągnika - STEYR KONCEPT opracowany przez CNH INDUSTRIAL AUSTRIA, zgłoszony przez STEYR POLSKA z Płocka.

 

- Za nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne poprawiające jakość i wydajność pracy oraz ergonomię pracy operatora - kombajn zbożowy New Holland CX8.9, produkowany przez New Holland Agriculture, CNH Industrial Belgia, zgłoszony przez New Holland Agriculture Polska , CNH Industrial Polska Sp. z o. o. z Płocka.

 

- Za rozwiązania konstrukcyjne poprawiające właściwości trakcyjne oraz nacisk na glebę - ciągnik rolniczy John Deere 8Rx 410, produkowany przez Deere & Company USA, zgłoszony przez John Deere Polska Tarnowo Podgórne.

 

- Za rozwiązania konstrukcyjne poprawiające jakość i zwiększające wydajność pracy - kosiarka przednia FENDT Slicer 310FQ, produkowana przez AGCO GmbH Niemcy, zgłoszona przez AGCO Polska z Paczkowa.

 

- Za wszechstronność zastosowania, mobilność i jakość pracy - prasoowijarka GÖWEIL (GEWEIL) LT Master, produkowana i zgłoszona przez GÖWEIL Maschinenbau (Maszinenbau) Austria.

 

- Za rozwiązania konstrukcyjne poprawiające bezpieczeństwo i jakość pracy - zgrabiarka SIP AIR 500 T, produkowana i zgłoszona przez SIP STROJNA INDUSTRIA, Słowenia.

 

- Za nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne poprawiające jakość i wydajność pracy oraz ergonomię pracy operatora - kombajn zbożowy CLAAS LEXION 6000/5000, produkowany przez CLAAS, zgłoszony przez CLAAS Polska z miejscowości Buk.

 

- Za innowacyjność zastosowanych rozwiązań technicznych i jakość wykonania - seria lamp rolniczych W204, W205, W206, W211,W214, W215 produkowanych przez Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Waś Józef i Leszek Waś Spółka jawna z Oławy.

 

- Za systemem wymiany danych i bieżących analiz maszyn i ciągników rolniczych różnych marek - DataConnect – uniwersalny telematyczny system wymiany danych i bieżących analiz maszyn i ciągników rolniczych opracowany przez: 365FarmNet Group (Niemcy), Claas E-Systems (Niemcy), Deere & Company (USA), AgDNA (Grupa CNH Industrial), zgłoszony przez: 365FarmNet Group, CLAAS Polska Buk, CNH Industrial Polska z Płocka (Marka CASE IH, NEW HOLLAND, STEYR), John Deere Polska z Tarnowa Podgórnego.

 

Komisja konkursowa przyznała również Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Puchar ten przyznawany jest od  początku konkursu, od 26 lat. W tym roku otrzymała go firma AgroTom Tomasz Kaniewski z Pogorzeli. Puchar dla dynamicznie rozwijającej się polskiej firmy produkującej wysokiej jakości maszyny uprawowe i siewne.

 

Transmisję zakończyło wręczenie statuetek AGROIMPULS. Nagrodzony został Zespół Pracowników Naukowych Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach z Zakładu Inżynierii Produkcji Roślinnej w Kłudzienku za opracowanie konstrukcji agregatu do szerokopasmowego podsiewu łąk oraz Zakład Wyrobów Stalowych Taks-Stal Sp. z o.o. za wdrożenie do produkcji agregatu do szerokopasmowego podsiewu łąk.



Annonces sélectionnées