TERRIA może więcej

Nowy ciągany kultywator Pöttinger

TERRIA 6030 zapewnia najlepsze efekty pracy przy podorywce

 

W listopadzie 2020 Pöttinger wprowadzi na rynek w segmencie ciąganych kultywatorów nowe rozwiązanie w postaci kultywatora TERRIA. 

W szerokościach roboczych od 4,0 do 6,0 m, jak również w wersji 3- i 4- belkowej  (TERRIA 4030, 5030, 6030 i TERRIA 4040, 5040, 6040) nowa maszyna ma szerokie spektrum zastosowania w uprawie gleby - od płytkiej podorywki do głębokiego spulchnienia.

 

Większa niezawodność

 

Narzędzia robocze ciąganych kultywatorów TERRIA są systematycznie uporządkowane wzdłuż linii ciągu. To sprawia, że zagłębianie narzędzi i ich praca w glebie jest efektywna, również w trudnych warunkach na polu.  Aby zapewnić płynny przepływ masy także przy dużej ilości resztek pożniwnych i słomy, rama kultywatora TERRIA jest zawieszona na dużej wysokości. Można realizować przejazdy na głębokości od 5 do 35 cm.

Pöttinger zoptymalizował swoje rozwiązanie zabezpieczenia przeciw kamieniom NONSTOP, co jest istotne dla zachowania płynności pracy. Obok mechanicznego elementu NOVA (600 kg siła wyzwalania) w ofercie pojawi się regulowany wariant hydrauliczny (650 kg siła wyzwalania). Obydwa systemy zapewniają maksymalny zakres wychylenia i chronią ramę oraz materiał.

 

Elastyczność dzięki różnym narzędziom roboczym

 

Dzięki dwóm możliwościom ustawienia można dopasować grządziel do potrzeb na polu. Odpowiednio do pozycji - ustawienie na płasko lub agresywnie w pionie - zmienia się intensywność uprawy gleby. Śruby służą jednocześnie jako zabezpieczenie na kołki ścinane. Dwie pozycje skrzydełek dają możliwość płytkiego podcinania lub intensywnego mieszania. Części robocze Pöttinger są oferowane w trzech znanych wariantach - CLASSIC, DURASTAR i DURASTAR PLUS. Dodatkowo dla głębokiego spulchniania zalecane jest 40 mm szerokości wąskie dłuto DURASTAR.

 

Podwozie chroniące glebę

 

Aby zapewnić możliwie mały kąt nawrotu, koła zostały zamontowane w polu roboczym maszyny - w efekcie uzyskano stosunkowo niedużą długość całkowitą. Odpowiednio do szerokości roboczej maszyna jest wyposażona w podwozie 2- kołowe albo 4-kołowe. Drugie z nich tworzy dużą powierzchnię podparcia dając optymalne rozłożenie ciężaru i tym samym ochronę gleby.

 

Większy komfort dzięki hydraulicznemu prowadzeniu na głębokości

 

Aby móc szybko i dokładnie reagować na różne warunki pracy na polu, Pöttinger oferuje ciągany kultywator TERRIA seryjnie wyposażony w pełni hydrauliczne ustawienie głębokości roboczej Duże koła kopiujące i wał utrzymują maszynę na ustawionej głębokości roboczej. Dyszel jest wyposażony w siłownik hydrauliczny, aby móc kopiować nierówności pola w kierunku jazdy. Ponadto siłownik dyszla może dzięki zastosowaniu klipsów stabilizować trakcję i przenosić ciężar kultywatora na tylną oś ciągnika.

Dla niezawodnego wyrównania producent oferuje montowane parami, bezobsługowe kroje talerzowe, których głębokość pracy jest prowadzona przez wał. Dzięki temu nie ma konieczności ponownej zmiany głębokości roboczej. Szeroka oferta wałów składająca się z tnącego wału packer, wału gumowego packer i wału tandem CONOROLL stwarza możliwość odpowiedniego doboru do warunków pracy i perfekcyjnego ugniecenia wtórnego gleby. (z)

 

W TERRIA 6040 ma koła zintegrowane w polu roboczym

 

Fot. PöttingerAnnonces sélectionnées